Hledání nové práce
2.1.2017
Nebaví vás vaše práce a hledáte změnu? Nebo v aktuálním zaměstnání nejste patřičně finančně oceněni a hledáte adekvátní platové ohodnocení? Strávíte denně spoustu času dojížděním do práce a zpět? Pokud jste na některou z těchto otázek odpověděli kladně, tak je možná čas se zamyslet nad změnou zaměstnání.
Kde začít s hledáním
Kde a jak v takovém případě začít? Nejdříve je třeba vymezit si užší okruh zaměstnání, ze kterých budete vybírat. Začněte lokalitou a oborem, případně konkrétní profesí, o kterou byste měli zájem. Pokud si nejste jisti, jaká práce by pro vás mohla být vhodná nebo je změna oboru právě to, co hledáte, pak vám s volbou nové kariéry pomůže buď profesionální poradentství, jako např. poskytují úřady práce, nebo třeba osobnostní test, který vám napoví, jakým směrem soustředit svoji pozornost při výběru nové kariéry. Další podstatnou a neméně důležitou pomůckou při hledání nové práce je kvalitní životopis. Životopis by měl být strukturovaný, stručný a přehledný. Měl by obsahovat veškeré důležité kontaktní údaje, vaše profesní i studijní úspěchy, úspěšně získané certifikáty, ale třeba i vaše koníčky a záliby. V jistých oborech je za nedílnou součást životopisu považováno i profesní portfolio, ve kterém uvedete ukázky své práce, kariérních úspěchů a práce, kterou jste vytvořili pro zajímavé a uznávané klienty.
Posledním krokem při hledání zaměstnání je mít přehled o místech, kde práci vyhledávat. Nabídky práce lze vyhledávat na portálech pro vyhledávání zaměstnání, kterých je velká spousta a každý nabízí jiné možnosti vyhledávání. Na některých z těchto portálů máte možnost vytvořit si svůj profil, na základě kterého vás může kontaktovat zaměstnavatel, který hledá specifické uchazeče. V případě hledání zaměstnání je důležitá i prezentace na profesních sociálních sítích, jako je např. v poslední době velmi oblíbený LinkedIn.
To bylo tedy pár základních rad pro hledání zaměstnání. Doufáme, že vám pomohli a že díky nim naleznete vaše vysněné zaměstnání.
autor: Inzerce